چهارشنبه 1396/12/2 - 29 : 18
مشخصات امام جمعه
رضا حقیان
رضا حقیان
دورود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/20
ملت ایران در 22 بهمن انشالله نقشه های دشمن را نقش بر آب خواهد کرد

امام جمعه دورود در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دورود در خطبه اول در مورد عوامل بنیان تحکیم خانواده

ایشان در خصوص راهپیمایی 22 بهمن چند نکته را خاطر نشان کرند و از عموم مردم دعوت به شرکت در این امر مهم را داشتند

سپس به مسئله مهم استقلال که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است اشاره کردند و این حرکت امام خمینی (ره) انجام دادند درب خوبی ها را به روی مردم ایران باز نمودند

چرا که در زمان پهلوی ایران همیشه وابسته به بیگانگان بوده است اما الان یک نمونه از استقلال ایران در مسئله آینده سوریه است که ایران استقلال سیاسی خود را نشان داده است

ایشان فرمودند دشمنان ایران از اول تاکنون برای مقابله با ایران همیشه دنبال راهبردهای بوده اند از جنگ تحمیلی تا تحریم ها و اکنون با تحریک عده ای نوجوان و جوان ناآگاه برای آشوب و شعار نویسی و آتش زدن اماکن عمومی اما ملت ایران انشالله در روز 22 بهمن مانند سالهای قبل ثابت میکنند که این نقشه ها نقش بر آب خواهد شد

در پایان خطبه ها به مسئله کارگران زحمت کش شهرداری که مدت 6 ماه است حقوق نگرفته اند اشاره کردند و به مسئولین مربوطه فرمودند که حتما پیگیر این مسئله مهم باشند     

 

 

 

 

اخبار
همایش شیرخوارگان حسینی در دورود برگزار شد
یین معنوی همایش شیرخوارگان حسینی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه شاخص و برخی از اماکن مذهبی در 5 نقطه شهرستان دورود برگزار شد.

 این مراسم صبح امروز در شهرستان دورود و در محل مصلی امام خمینی(ره) با سخنرانی مدیرکل اوقاف استان لرستان و مداحی مداحان اهل بیت (ع) و با حضور امام جمعه شهرستان، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین  برگزار شد.

 در همایش شیرخوارگان حسینی مادران مؤمن و دوستدار ائمه اطهار (ع) در حالی که کودکانشان ملبس به لباس سبز و پیشانی بندهایی با عنوان یا صاحب‌الزمان (عج)، یاد و خاطره مظلومیت طفل شش ماهه امام حسین (ع)، حضرت علی‌اصغر (ع) را گرامی داشتند.

 

همایش شیرخوارگان حسینی در شهر دورود با هدف تربیت نسل انقلابی، مکتبی و حسینی، توسل به حضرت علی‌اصغر (ع) و اظهار مظلومیت شیرخواره امام حسین (ع) در فضایی معنوی همراه با مراسم نوحه‌خوانی و عزاداری برگزار شد.

در آیین شیرخوارگان حسینی در محل امام زاده زیدبن علی در روستای پیر آباد مادران و کودکان شیرخواره حضور داشته و نوزادان و شیرخوارگان در آغوش مادران خود با علی اصغر (ع)، طفل شش ماهه دشت کربلا، همنوا شدند.

در همایش سراسری شیرخوارگان حسینی مادران با کودکانی که لباس سبز و سفید بر تن داشتند آمدند تا بار دیگر با حضرت علی اصغر (ع) پیمان ببندند و کودکان شیرخوار خود را نذر امام زمان (عج) کرده و به فرزندانشان رسم دلدادگی و عاشقی بیاموزند.

 

این همایش همزمان با سراسر استان در بقاع متبرکه امام زاده زیدبن علی در روستای پیرآباد و روستای چالانچولان و روستای ترشاب برگزار شد.

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در امام‌زادگان شاخص استان و شهرستان‌ها صبح امروز با شرکت مادران عاشورایی و نوزادان شیرخواره در امام‌زاده‌ها و مکان‌های فرهنگی برپا شد.

گفتنی است، همایش شیرخوارگان حسینی همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم که به عنوان روز جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) نام گرفته با شکوه خاصی در سراسر کشور و اکثر نقاط دنیا برگزار می‌شود
ارتباط با امام جمعه