شنبه 1396/9/4 - 34 : 1
مشخصات امام جمعه
رضا حقیان
رضا حقیان
دورود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
تسهیلات مقاوم سازی مسکن به مناطق روستایی پرداخت شود
حجت‌الاسلام و المسلمین رضا حقیان امام جمعه دورود ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دورود ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در رابطه با زلزله هفته گذشته در استان کرمانشاه به‌ ویژه در شهرستان سر پل ذهاب اظهارداشت:ایران ازنظر بلاهای طبیعی مانند سیل، زلزله، تندباد جز10 کشور نخست دنیاست.

وی افزود: علاوه بر زلزله،گرمای شدید در جنوب ایران، ریزگردها و خشک‌سالی در مناطق وسیعی از کشور عواملی که هرازچندگاه حوادث غیرمترقبه‌ای ایجاد می‌کند.

امام جمعه دورود بابیان اینکه گسل دشت سیلاخور در دورود یکی از هزار و 400 گسل فعال در ایران است، عنوان کرد: طعم تلخ زلزله درگذشته در شهرستان دورود را درک کرده‌ایم و در بحث مدیریت زلزله در درجه نخست باید برای ساخت‌وساز مقاوم اقدامات خاصی انجام گیرد.

وی بیان کرد: مسئولان باید برای بازسازی و توان سازی مناطق روستایی تسهیلات پرداخت و نظارت در ایجاد یک مأمن مستحکم را داشته باشند.

حقیان بابیان اینکه در ایام انتخابات مختلف در مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری در عرصه انتخابات شعار زیاد داده می‌شود، گفت: پرداخت تسهیلاتی که با کمترین هزینه برای روستاییان سرپناه امنی درست شود متاسفانه فراموش‌شده است.

وی با اشاره به ضعف در حوزه مقابله با حوادث  تصریح کرد: ورود بیش از حدبه مسائل سیاسی و رقابتی در کشور  یکی از عواملی است که  توجه مسئولان را از اولویت اساسی کم کرده است.

امام جمعه دورود با اشاره به رخ دادن زلزله اخیر کرمانشاه خاطرنشان کرد: سوله‌ها،بیمارستان‌ها، اغذیه مناسب موردنیاز، چادر، برق اضطراری مسائلی است که برای زلزله زدگان باید موردتوجه قرار بگیرد.

اخبار
تشکیل جلسه هیئت قرآنی طلایه داران
جلسه قرآنی هیئت طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دورود روز پنجشنبه 4/3/96 با حضور اعضا آن هیئت در سالن اجتماعات اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار گردید حقیان امام جمعه شهرستان در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش ماه مبارک رمضان با استناد به حدیثی از رسول اکرم اسلام خطاب به معاذبن جبل بیان کردند که اگر دنبال یک زندگی سعادتمند انه دنیوی و اخروی و سربلندی در پیشگاه خداوند متعال هستیم از دستاورد از راه انس ،تلاوت و تدبر و عمل بر اساس قرآن ممکن خواهد بود .وی در ادامه بیان کردند که ماه رمضان ماه نزول قرآن این آرامبخش و شفاء بخش درد های روحی انسان است و ما به عنوان آمران به معروف باید سعی کنیم این تلاوت ،تدبر و عمل به قرآن را در خانواده و جامعه نهادینه کنیم
ارتباط با امام جمعه