شنبه 1396/9/4 - 33 : 1
مشخصات امام جمعه
رضا حقیان
رضا حقیان
دورود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
تسهیلات مقاوم سازی مسکن به مناطق روستایی پرداخت شود
حجت‌الاسلام و المسلمین رضا حقیان امام جمعه دورود ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دورود ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در رابطه با زلزله هفته گذشته در استان کرمانشاه به‌ ویژه در شهرستان سر پل ذهاب اظهارداشت:ایران ازنظر بلاهای طبیعی مانند سیل، زلزله، تندباد جز10 کشور نخست دنیاست.

وی افزود: علاوه بر زلزله،گرمای شدید در جنوب ایران، ریزگردها و خشک‌سالی در مناطق وسیعی از کشور عواملی که هرازچندگاه حوادث غیرمترقبه‌ای ایجاد می‌کند.

امام جمعه دورود بابیان اینکه گسل دشت سیلاخور در دورود یکی از هزار و 400 گسل فعال در ایران است، عنوان کرد: طعم تلخ زلزله درگذشته در شهرستان دورود را درک کرده‌ایم و در بحث مدیریت زلزله در درجه نخست باید برای ساخت‌وساز مقاوم اقدامات خاصی انجام گیرد.

وی بیان کرد: مسئولان باید برای بازسازی و توان سازی مناطق روستایی تسهیلات پرداخت و نظارت در ایجاد یک مأمن مستحکم را داشته باشند.

حقیان بابیان اینکه در ایام انتخابات مختلف در مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری در عرصه انتخابات شعار زیاد داده می‌شود، گفت: پرداخت تسهیلاتی که با کمترین هزینه برای روستاییان سرپناه امنی درست شود متاسفانه فراموش‌شده است.

وی با اشاره به ضعف در حوزه مقابله با حوادث  تصریح کرد: ورود بیش از حدبه مسائل سیاسی و رقابتی در کشور  یکی از عواملی است که  توجه مسئولان را از اولویت اساسی کم کرده است.

امام جمعه دورود با اشاره به رخ دادن زلزله اخیر کرمانشاه خاطرنشان کرد: سوله‌ها،بیمارستان‌ها، اغذیه مناسب موردنیاز، چادر، برق اضطراری مسائلی است که برای زلزله زدگان باید موردتوجه قرار بگیرد.

اخبار
دیدار امام جمعه و سرمربیان صالحین با حضرت آیت الله علوی گرگانی
در روز دوشنبه مورخ 18/2/96 آقای حقیان امام جمعه دورود به همراه سر مربیان شجره طیبه صالحین با حضرت آیت ا... العظمی علوی گرگانی دیدار نمودند ،؛حقیان در این جلسه و دیدار قبل از بیانات حضرت آیت ا... علوی ضمن توضیحی در باره ساختار طرح تربیتی صالحین به موفقیت های این طرح در شهرستان دورود در سنین مختلف پرداختند آیت‌الله علوی‌گرگانی در دیدار با سرمربیان حلقه‌های صالحین دورود با بیان اینکه استعداد های زیادی در شهرستان دورود وجود دارد افزود: شهرستان دورود یکی از شهرهای مذهبی، شخصیت ساز و با تدین در کشور است که دارای استعدادهای زیادی است آیت الله گرگانی با اشاره به اینکه صالحین یکی از نام‌های مورد تأیید خداوند است، اذعان داشت: شما و همه‌کسانی که در این‌ حلقه ها مشغول فعالیت هستند باید از خداوند طلب کنند که توفیق عمل بر اساس نام مجموعه به شما عنایت کند چرا که رفتار اگر مطابق کلام باشد تأثیرگذاری بمراتب بیشتری دارد. وی در ادامه با تاکید براینکه نمونه کارهای حلقه‌های صالحین مطابق با دستورات قرآن و اهل‌بیت (ع) است بیان داشت: فعالیت های شما سبب نزدیکی بیشتر شما به خداوند خواهد شد و وقتی به خدا نزدیک‌تر می‌شود قطعا آزمون‌ها هم سخت‌تر خواهد شد. علوی گرگانی در پایان تصریح کرد: مسئولان باید در هر مسئولیتی که هستند مراقب رفتار و عمل خود باشند چرا که ابتدا باید خود را اصلاح کنند تا مردم اصلاح شوند .
ارتباط با امام جمعه